lutego 03, 2021

Nowości wydawnicze - luty 2021

     ~~~~ PREMIERY LUTEGO~~~~~~ 

Nowy rok rozpoczął się na dobre, a ja już coraz częściej wpisuję dobrą datę: 2021, zamiast 2020 ;)
Nadszedł luty, a wraz z nim kolejne premiery!

1. Kobieta w czerni. Rączka - Susan Hill 05.02.2020
Wydawnictwo: Zysk i Ska

Arthur Kipp, bohater Kobiety w czerni, jest obiecującym adwokatem w londyńskiej kancelarii, który zostaje wysłany do Crythin Gifford – zapadłej mieściny na wietrznych trzęsawiskach, aby wziąć udział w pogrzebie klientki, Alice Darblow, a także załatwić jej sprawy spadkowe. Kipps nic nie wie o sekretach, które kryją się za okiennicami domu pani Darblow, stojącego na końcu kanału i spowitego w mgłę oraz tajemnicę. Rutynowa podróż biznesowa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy adwokata zaczynają prześladować seryjnie powtarzające się dźwięki i obrazy: bujający się fotel w pustym pokoju dziecinnym, niewytłumaczalny dźwięk powozu, dziecięcy okrzyk we mgle i – najbardziej przerażająca – widmowa kobieta w czerni.
 Psychologicznie przerażająca i wspaniale zaskakująca Kobieta w czerni to znakomity, pierwszorzędny dreszczowiec.

Antykwariusz Adam Snow, bohater Rączki, wraca późnym wieczorem od klienta. Gdy szuka drogi na skróty, gubi się i natrafia na zapuszczony, wiekowy Biały Dom. Gdy wchodzi na teren dawnego ogrodu, nagle czuje, jak w jego dłoń wślizguje mała ręka, zupełnie jakby w mroku jakiś dzieciaczek stanął obok i chciał się przytrzymać. Zaintrygowany Snow postanawia dowiedzieć się więcej i odkrywa niektóre szczegóły burzliwej historii tajemniczego domostwa, który po krótkim okresie świetności popadł w zapomnienie.
Osobliwe doświadczenie zrazu tylko interesuje antykwariusza, lecz wkrótce zaczynają go nawiedzać dramatyczne sny, ataki paniki, a także coraz częstsze wizyty rączki, coraz groźniejsze i złowrogie...



2. Trzynasta opowieść - Diane Setterfield 10.02.2020
Wydawnictwo: Albatros

Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield. Mieszkały w nim siostry bliźniaczki. 
Czy wierzycie w duchy?
No to posłuchajcie... 
Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. 
Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret... 
Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter? 
Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło. 
Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.



3. Sławne koty i ich ludzie - Heike Reinecke, Andreas Schlieper 10.02.2020
Wydawnictwo: Znak Horyzont

Sławni muzycy, znakomici pisarze, wybitni politycy. 
Co ich łączy?
Wszyscy mają swojego kota! Przypadek? Czy gotowy przepis na sukces? 
Freddie Mercury miał 10 kotów. O swojej ulubienicy napisał nawet piosenkę. W trasach koncertowych dzwonił do swoich pupili, a w Boże Narodzenie obdarowywał je prezentami. 
Kot Winstona Churchilla miał ciepłą posadkę w brytyjskim rządzie i stałą pensję. Bez ulubieńca siedzącego na swoim krześle w jadalni nie mógł rozpocząć się żaden posiłek w rezydencji Churchillów. Wisława Szymborska wiedziała, że sekretem udanego związku jest posiadanie kota, a najlepszym sposobem opieki nad futrzakiem jest intensywna kocia demoralizacja. Gdyby mogła, sama zostałaby kotem – wtedy nie dostałaby tego nieszczęsnego Nobla. 
Czy koty potrafią żyć bez swojego człowieka? 
Czy robią to, czego się od nich wymaga? 
Czy mają jakieś inne zadanie niż bycie puchatym królem swojego domu? 
Czy są rozpieszczane, głaskane i karmione jak prawdziwi arystokraci? 
Więc kto kogo udomowił? Człowiek kota, czy kot swojego człowieka?



4. Schronisko - Sam Lloyd 10.02.2020
Wydawnictwo: WAB

Wstrząsająca historia genialnej nastoletniej szachistki. Jeden z najgłośniejszych thrillerów ostatnich lat. Trzynastoletnia Elissa ma za chwilę wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu swojego życia, Ogólnoangielskim Młodzieżowym Grand Prix w Szachach. Jednak tuż przed rozpoczęciem turnieju zostaje porwana i budzi się w podziemnej celi gdzieś w Lesie Pamięci. 
Elijah ma dwanaście lat, ale zna cała okolicę jak własną kieszeń. Kiedy pojawia się w celi, dziewczyna liczy na to, że jej pomoże i pójdzie na policje. Jednak Elijah nie chce, żeby Elissa odeszła z lasu. W miarę jak zachowanie jej porywacza robi się coraz dziwniejsze, Elissa uświadamia sobie, że ów dziwny, samotny chłopiec to jej jedyna nadzieja na przetrwanie. 
Próbuje go przechytrzyć i tak rozpoczyna się pełna zdradliwych pozorów gra w kotka i myszkę – a jednocześnie zawiązuje się relacja, która przesądzi o losach obojga nastolatków.



5. Dwadzieścia lat ciszy - Przemysław Wilczyński 10.02.2020
Wydawnictwo: Akurat

Bogna od dwudziestu lat poszukuje córki, którą ostatni raz widziano wsiadającą do czarnej furgonetki. W ten sam sposób znika Igor. Jego przyjaciel Niko rusza tropem tajemniczego sprawcy. Pomagają mu Bogna i Hubert – bezdomny były wojskowy, mający własne porachunki z siłami ciemności. Złowieszcza aura otaczająca zagadkowy pojazd przyciąga inne zło: Blacha, psychopatyczny uciekinier ze szpitala psychiatrycznego, wreszcie może bezkarnie wcielać w życie swoje chore fantazje, ale nie wie, że jest tylko narzędziem w rękach kogoś, a może czegoś, znacznie gorszego...



6. Głos z zaświatów - Bernard Werber 10.02.2020
Wydawnictwo: Sonia Draga

Najnowsza powieść autora słynnej trylogii o MRÓWKACH. 
Pewnego poranka Gabriel Wells, wzięty pisarz, budzi się i odkrywa, że... umarł. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że został otruty. Mężczyzna wędruje po świecie żywych, lecz pozostaje widoczny tylko dla Lucy Filipini – medium – która pracuje dla tajemniczej Hierarchii. 
Wspólnie podejmują osobliwe śledztwo, w którym towarzyszy im Encyklopedia wiedzy względnej i absolutnej Edmunda Wellsa – monumentalne dzieło przodka Gabriela.



7. Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić.. - Monika Całkiewicz, Robert Ziębiński 24.02.2020
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w Polsce. 
Monika Całkiewicz jako prokurator przez lata badała motywy sprawców zabójstw i analizowała sposoby ich działania. W rozmowie z Robertem Ziębińskim odsłania kulisy spraw kryminalnych, które wstrząsnęły Polską XXI wieku. Spraw, o których słyszał każdy, ale i tych nieujawnianych przez lata. Krok po kroku analizuje przebieg zbrodni, pokazuje metody pracy organów ścigania i wyłapuje momenty, kiedy śledztwo mogło przybrać zupełnie inny obrót... 
Jak zmieniły się metody pracy policji i prokuratury na przestrzeni lat? 
Ile dzieli stalkera od wyrafinowanego mordercy? 
Jak duży wpływ na przebieg śledztwa mają media?
I czy zabójca naprawdę jest w stanie zatuszować wszystkie ślady? 
Kroniki zbrodni to nie tylko mrożące krew w żyłach historie kryminalne, ale również dowód na to, że zło drzemiące w człowieku jest bliżej, niż nam się wydaje.



19 komentarzy:

  1. Czekam na druga pozycję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Same fajne tytuły! Na pierwszy ogień biorę Sławne koty i ich ludzie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie książki mnie zaintrygowały. Wyróżniłaś bardzo ciekawe nowości wydawnicze. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Sporo ciekawych tytułów! Wszystkie chętnie bym przeczytała. :D Trafiają w mój gust. :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Dwie książki zwróciły moją uwagę z tej listy, ale nie wiem czy po nie sięgnę.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  6. Wszystkie pozycje wydają się ciekawe, jednak mnie najbardziej zainteresowała pozycja pierwsza i trzecia. "Sławne koty i ich ludzie" na pewno będę musiała przeczytać! Szkoda tylko, że wciąż nie nadrobiłam swoich czytelniczych zaległości :p
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Z Twojego zestawienia najbardziej ciekawi mnie "Trzynasta opowieść" i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją przeczytać.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  8. Kilka książek mnie zaciekawiło :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Pozycja 3,4,6,7 - to moi zdecydowani faworyci jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie nowości czytlenicze na luty :-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Najbardziej zainteresowała mnie "Trzynasta opowieść" :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Przeczytałabym książkę "Sławne koty " :)

    OdpowiedzUsuń
  12. "Kobieta w czerni" i "Trzynasta opowieść" jest intrygująca. Myślę, że sięgnę po te powieści jak tylko będę miała okazję.

    OdpowiedzUsuń
  13. Wszystkie te tytuły planuje przeczytać, bo są to jak najbardziej moje klimaty. Mam nadzieje, że się nie zawiodę. ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Jestem ciekawa "Kobiety w czerni" i "Trzynastej opowieści" i mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać...tylko, żeby jeszcze doba była trochę dłuższa...;)

    OdpowiedzUsuń
  15. ,,Trzynasta opowieść" najbardziej do mnie przemawia ;)

    OdpowiedzUsuń
  16. Właśnie czytam Susan Hill i bardzo mi się podoba

    OdpowiedzUsuń
  17. Trzynasta opowieść może być kusząca. Będę jej wypatrywać na półkach z książkami!
    Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger