stycznia 13, 2021

Zapowiedź

Tytuł: Kobieta w czerni. Rączka
Autor: Susan Hill
Wydawnictwo: Zysk i SKa
Premiera: 02/02/2020

ZAPOWIEDŹ:

Zapierające dech opowieści grozy "Kobieta w czerni" i "Rączka" to klasyczne opowieści o duchach.
----
 Arthur Kipp, bohater "Kobiety w czerni", jest obiecującym adwokatem w londyńskiej kancelarii, który zostaje wysłany do Crythin Gifford – zapadłej mieściny na wietrznych trzęsawiskach, aby wziąć udział w pogrzebie klientki, Alice Darblow, a także załatwić jej sprawy spadkowe.
Kipps nic nie wie o sekretach, które kryją się za okiennicami domu pani Darblow, stojącego na końcu kanału i spowitego w mgłę oraz tajemnicę. Rutynowa podróż biznesowa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy adwokata zaczynają prześladować seryjnie powtarzające się dźwięki i obrazy: bujający się fotel w pustym pokoju dziecinnym, niewytłumaczalny dźwięk powozu, dziecięcy okrzyk we mgle i – najbardziej przerażająca – widmowa kobieta w czerni.
 Psychologicznie przerażająca i wspaniale zaskakująca "Kobieta w czerni" to znakomity, pierwszorzędny dreszczowiec. W roku 2012 James Watkins nakręcił pod tym samym co powieść tytułem film z Danielem Radcliffe’em w roli głównej. 
----
 Antykwariusz Adam Snow, bohater "Rączki", wraca późnym wieczorem od klienta. Gdy szuka drogi na skróty, gubi się i natrafia na zapuszczony, wiekowy Biały Dom. Gdy wchodzi na teren dawnego ogrodu, nagle czuje, jak w jego dłoń wślizguje mała ręka, zupełnie jakby w mroku jakiś dzieciaczek stanął obok i chciał się przytrzymać. Zaintrygowany Snow postanawia dowiedzieć się więcej i odkrywa niektóre szczegóły burzliwej historii tajemniczego domostwa, który po krótkim okresie świetności popadł w zapomnienie. Osobliwe doświadczenie zrazu tylko interesuje antykwariusza, lecz wkrótce zaczynają go nawiedzać dramatyczne sny, ataki paniki, a także coraz częstsze wizyty rączki, coraz groźniejsze i złowrogie… 
----
 Susan Hill to jedna z najbardziej cenionych pisarek brytyjskich, nagrodzona prestiżowymi nagrodami literackimi Whitbread Award, Somerset Maugham Award i John Llewelyn Rhys Prize. Powieści Susan Hill nigdy nie zawodzą, przerażające i niesamowite umiejętnie budują nastrój grozy.11 komentarzy:

 1. To raczej nie jest książka dla mnie, ale na pewno zyska wielu zwolenników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skądś kojarzę autorkę. Nie czytałam jej żadnej książki, ale mam wrażenie, że pisała z kimś w duecie i chciałam mieć tę książkę. Muszę to sprawdzić. Ten tytuł zapowiada się obiecująco.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... to może być naprawdę ciekawa książka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O ja ... zdecydowanie coś dla mnie- bardzo lubię takie historie i ksiązki z dreszczykiem

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Już w czasie czytanie recenzji poczułam ciarki na plecach... Z chęcią przeczytam! Uwielbiam opowieści o duchach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa zapowiedź, choć raczej nie mój gatunek. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa jestem tej książki, mogłaby mi się spodobać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może kiedyś skuszę się na tę lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dawno nie czytałam Grozy... Może nie długo uda się wrócić do tego gatunku

  OdpowiedzUsuń
 10. Czuję zaintrygowana tą zapowiedzią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Kobietę w czerni" znam, ale jedynie pod postacią wersji filmowej z Danielem Radcliffe'em. Swoją drogą, bardzo dobry, klimatyczny i niebanalny film grozy, a Daniel wypadł świetnie w głównej roli.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger