~~~~ PREMIERY LISTOPADA~~~~~~
Po sukcesie wcześniejszych wypraw przedstawionych w programach "Zoo Quest" młody David Attenborough pod koniec lat 50. XX wieku wyruszał w dalsze podróże do bardzo różnych regionów świata.
Były to niezwykłe podróże - od wyspy Pentecost z "lądowymi nurkami" i Nowej Gwinei ze świętami sing-sing przez wyspy Tonga z Królewską Ceremonią Picia Kavy aż po Terytorium Północne Australii i jego starożytne dzieła sztuki.
Oprócz owych egzotycznych kultur podróżnik spotykał rajskie ptaki, kameleony, sifaki oraz wiele innych zwierząt żyjących w najbardziej niepowtarzalnych środowiskach na naszej planecie.
"Podróże na drugi kraniec świata", napisane z charakterystycznym dla sir Davida Attenborough humorem, czarem oraz wielką serdecznością, są niezrównaną relacją z przygód wśród ludzi, miejsc i zadziwiających dziko żyjących stworzeń.
Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.
Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.
Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zain
scenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.
Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie.
Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.
Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie pisał!
Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu, do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie.
Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni ?
Gawędy o wilkach i innych zwierzętach Marcina Kostrzyńskiego to nie tylko zabawne i pełne nadziei historie, które z zapartym tchem przeczytają zarówno dorośli, jak i starsze dzieci. To także przykład wielkiej miłości do polskiej przyrody i przejmujący apel o zachowanie naszego wspólnego dziedzictwa.
James Hibberd towarzyszył pracom nad "Grą o tron" od pierwszego klapsa do ostatniego i poznał wszelkie tajemnice tej produkcji – także te najmroczniejsze.
W jego opowieści jest wszystko: początki serialu i jego zakończenie, smoki i wilkory, to, co wydarzyło się przed kamerami, i p
oza nimi, tryumfy i porażki, wyboje na drodze i wyjaśnienia, dlaczego podjętą taką, a nie inną decyzję. Mówi o aktorach, reżyserach, showrunnerach, producentach, dyrektorach, ba, nawet o mnie. "Ogień nie zabije smoka" to suma wszystkiego, czego chciałbyś się na ten temat dowiedzieć. "Gra o tron" była niesamowitym serialem, a "Ogień nie zabije smoka" jest niesamowitą książką.
W relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem jest coś prawdziwego, coś starego, coś mądrego i coś pięknego. I temu, kogo nigdy nie budził ostrożny dotyk pyska ani nie słyszał ogona uderzającego energicznie o nocny stolik, umknęło w życiu coś naprawdę cennego. Bo jak mówi indiańskie przysłowie, "Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał".
Tor Åge Bringsværd przekopał historię świata i literaturę ludową w poszukiwaniu śladów najlepszego przyjaciela człowieka. W tej książce o naturze psa i jego miejscu w naszym życiu Bringsværd przekazuje mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek dotyczących psów ze wszystkich miejsc i czasów, od mitologii greckiej do ludów Afryki, od religii i filozofii do kreskówek i filmów. Są tu opowieści o psach bogów i czarownic, historia opowiadana przez lud Nyanga w Kongo o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, legenda Inuitów o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy.
Mistrzowska kolekcja niezwykłych opowieści, która przeraża i bawi, zapraszając czytelnika do podróży po świecie upiornych zjaw, poszukiwaczy przygód i nawiedzonych posiadłości.
Klasyczne opowieści o duchach, nie dających się wyjaśnić fenomenach, klątwach rodowych i niezwykłych wydarzeniach w wigilię Bożego Narodzenia autorstwa wielu wybitnych pisarzy, jak choćby Walter Scott i Henry James.
Zbiór opowieści przenosi czytelnika w czasy, kiedy w starych dworach skrzypiały schody, a świecę mógł zdmuchnąć podmuch wiatru lub... przechodzący duch. Napisane w różnych okresach historie prezentują pełen arsenał gotyckich motywów i nadprzyrodzonych zjawisk.
Duch jest najstarszym i najtrwalszym motywem w literaturze – zmieniają się epoki, przemijają mody, jednak postać ducha niezmiennie pozostaje trwałym elementem naszej kultury popularnej od czasów szekspirowskich po dzisiejsze kinowe i serialowe fascynacje.
Saga ZMIERZCH powraca!
Tym razem autorka zdecydowała się przedstawić opowieść ze świata ZMIERZCHU z męskiej perspektywy, czyli wampira Edwarda.
Nowa książka jest zdecydowanie bardziej mroczna. Spotkanie ze śmiertelniczką Bellą to najbardziej niepokojące i intrygujące wydarzenie, jakiego doświadczył Edward przez wszystkie lata życia jako wampir. W miarę poznawania fascynujących szczegółów z przeszłości i odkrywania jego myśli możemy lepiej zrozumieć, dlaczego uczucie do Belli stało się decydującą walką jego życia.
On sam musi się zmierzyć z dylematem: czy może podążać za głosem serca, skoro tym samym naraża Bellę na śmiertelne niebezpieczeństwo?
Gdzie jest prezes Kaczyński?
Właśnie wracał z mszy świętej. Miał się spotkać w Toruniu z Ojcem Dyrektorem. Wszystko było zabezpieczone jak należy. Dwie limuzyny, ochrona osobista, trasa przejazdu starannie dobrana.
A jednak zniknął...
Cała Polska pyta, gdzie jest Naczelnik. Czy to porwanie? A może wypadek drogowy? Dlaczego policja nie może zlokalizować Pierwszego Obywatela? Kim są porywacze? Wszystko przecież wygląda na zamach! Kto za tym stoi? Jakie ma zamiary?
Co dalej ze Zwycięską Prawicą? Czy najbardziej zaufani ludzie prezesa zdadzą egzamin z lojalności, gdy nadejdzie czas próby? Kto zdradzi?
Mordy zdradzieckie, kanalie i chamska hołota już zacierają ręce.
O wilkach i innych zwierzętach chętnie bym przeczytała. 😊
OdpowiedzUsuń"Słońce w mroku" i "Cherub" to dwa moje typowe "must ready". Zamierzam książki pochłonąć od razu w dniu premiery najlepiej. :P
OdpowiedzUsuńZ trzy pozycje z tej listy planuję przeczytać, ale nie będę się spieszyć. W domu na pewno będzie czytany ,,Cherub".
OdpowiedzUsuńKsiążki jak narkotyk
Ciekawe propozycje. Zwłaszcza ta o psach w baśniach. :)
OdpowiedzUsuńWilki, psy i duchy - to mnie najbardziej zainteresowało, choć pozostałe pozycje też wydają się ciekawe. Koleżanka mi kiedyś polecała te "Gawędy o wilkach", więc prędzej czy później będę chciała po ów tytuł sięgnąć. Może właśnie sprawię sobie takie nowe wydanie. :)
OdpowiedzUsuńJa mam w planach "Słońce w mroku". Na pewno przeczytam tę książkę.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawe nowości. Na listopad mam już inne plany czytelnicze, ale za jakiś czas na pewno skuszę się na którąś z nich. ;)
OdpowiedzUsuńJa niedawno przeczytałam Piętno pana Piotrowskiego
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie zapowiadają się te pozycje ;)
OdpowiedzUsuńO kilku pozycjach słyszalam ;)
OdpowiedzUsuńzniknięcie prezesa mnie ciekawi :)
OdpowiedzUsuńwww.wkrotkichzdaniach.pl
Osobiście nie mogę się doczekać 'Słońca w mroku', ale pierwsza pozycja też mnie bardzo zaciekawiła :)
OdpowiedzUsuńMiesiąc ciekawy czytelniczo :)
OdpowiedzUsuńSwego czasu szalałam za Zmierzchem i "Słońce w mroku" brzmi zachęcająco. Pierwsza pozycja mimo, że nie często czytam tego typu książki wydaje się być interesująca.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ;)
O, widzę, że w czasie kiedy mnie tu nie było, wygląd bloga się zmienił :) Co do postu to głupio - żadnej z wymienionych nie mam w planach! Na szczęście listopad jest spokojniejszy pod względem premier, więc mam nadzieję, że uda mi się trochę nadrobić zaległości z poprzednich miesięcy :)
OdpowiedzUsuńZ duchami przy wigilijnym stole... to może być ciekawa lektura:D
OdpowiedzUsuńpozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)
Ja bym chętnie gawędy przeczytała, wilki zawsze fascynowały ;)
OdpowiedzUsuń,,Zniknięcie prezesa" najbardziej mnie zaciekawiło :D
OdpowiedzUsuń"Podróże na drugi kraniec świata. Dalsze przygody młodego przyrodnika" idealnie nadadzą się na prezent! <3 A mnie zaintrygowało "Z duchami przy wigilijnym stole" no i rzecz jasna "Zniknięcie prezesa"... :D
OdpowiedzUsuńCheruba koniecznie musimy nadrobić :)
OdpowiedzUsuń