października 05, 2020

Nowości wydawnicze - październik 2020

 ~~~~ PREMIERY PAŹDZIERNIKA~~~~~~ 

Nadeszła jesień. Teraz tylko ciepły koc, herbata z cytryną i dobra książka. 
Nie macie co czytać? Nie bójcie się. Wydawnictwa zadbały już o najlepsze premiery.
A nic bardziej nie poprawia humoru, niż nowy tytuł w naszej biblioteczce.

1. Trzech panów w łódce (nie licząc psa) - opracowanie zbiorowe 06.10.2020
Wydawnictwo: Zysk i Ska

"Trzech panów w łódce (nie licząc psa)" to zabawna opowieść opisująca przygody trzech londyńczyków, którzy wybrali się w podróż łodzią po Tamizie i przebyli 123 mile - z Kingston do Pangbourne. Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, ironicznym i inteligentnym, od lat bawią czytelników na całym świecie. 
Urok tej książki zasadza się bowiem nie tyle na jej stylu literackim czy też użyteczności informacji, jakie zawiera (w zamyśle autora miała być poważnym przewodnikiem turystycznym), ile na jej wierności prawdzie i jedynym w swoim rodzaju przewrotnym komizmie.


2. Amerykański brud - Jeanine Cummins 14.10.2020
Wydawnictwo: NieZwykłe

Lydia Quixano Perez mieszka w Acapulco, gdzie prowadzi księgarnię. Ma syna Lucę i wspaniałego męża, który jest dziennikarzem. Kiedy w mieście władzę przejmują kartele narkotykowe, życie Lydii nadal jest komfortowe i bezpieczne. Kobieta gromadzi w księgarni swoje ulubione powieści, mimo że zdaje sobie sprawę, iż nigdy się nie sprzedadzą. Pewnego dnia w jej miejscu pracy pojawia się mężczyzna, który chce kupić cztery książki – dwie z nich są ulubionymi lekturami Lydii. 
Kobieta nie wie, że jej nowy klient jest szefem kartelu narkotykowego, który zawładnął miastem. Gdy mąż Lydii publikuje informacje o Javierze, ich życie zmienia się na zawsze.


3. Prosta sprawa - Wojciech Chmielarz 14.10.2020
Wydawnictwo: Marginesy

Prosty zniknął. Zostało po nim zdemolowane mieszkanie, ale on sam zapadł się pod ziemię. Nie bez powodu – szukają go gangsterzy. Oraz dawny przyjaciel, któr
y przyjechał do Jeleniej Góry, żeby spłacić dawno zaciągnięty dług. Kłopot w tym, że wpada w sam środek niebezpiecznej gry. Nie zna jej zasad, ale wkrótce dowiaduje się, że stawka jest bardzo wysoka: Prostego chcą dorwać i jeleniogórscy gangsterzy, i czescy mafiosi. Żeby dotrzeć do Prostego i dowiedzieć się, o co tu chodzi, jego przyjaciel będzie musiał wszystkim stawić czoła, także romskiej mafii. A pomoże mu w tym pewna analityczka z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 
Prosta sprawa to pełna akcji powieść sensacyjna, której fabuła dzieje się w malowniczych Karkonoszach. Napisana w czasie lockdownu i początkowo publikowana w odcinkach na profilu autora cieszyła się wielkim powodzeniem. Teraz ukazuje się drukiem w poprawionej i rozszerzonej wersji.


4. Inni ludzie - C.J. Tudor 14.10.2020
Wydawnictwo: Czarna Owca

Gabe, wracając pewnej nocy do domu, tkwi w korku za pordzewiałym starym samochodem. Nagle w tylnej szybie widzi twarz dziewczynki. Z jej ust wydobywa się tylko jedno słowo. "Tatusiu". To jego pięcioletnia córka, Izzy. Nigdy więcej już jej nie zobaczy. 
Trzy lata po zaginięciu córki Gabe spędza dni i noce, podróżując po autostradzie, szukając samochodu, w którym widział Izzy, i nie tracąc nadziei, choć większość ludzi uważa, że dziewczynka nie żyje. Fran i jej córka Alice również przejechały wiele kilometrów autostradą. Ale nie poszukując. Uciekając. Starając się wyprzedzić ludzi, którzy chcą ich skrzywdzić. Ponieważ Fran zna prawdę. Wie, co naprawdę stało się z córką Gabe'a. Wie, kto jest odpowiedzialny. I wie, co zrobią, jeśli kiedykolwiek dogonią ją i Alice...


5. Zbawiciel- Leszek Herman 14.10.2020
Wydawnictwo: Muza

Co łączy obraz Leonarda da Vinci z atakami bombowymi w Szczecinie? Jakie sekrety skrywają miejskie piwnice? Kim jest i czego chce tajemniczy terrorysta podpisujący się jako Heiland der Welt? Jest lipiec. Na Łasztowni – wielkiej wyspie położonej naprzeciwko Starego Miasta w Szczecinie - rozpoczynają się prace przy odbudowie zniszczonych w czasie wojny renesansowych spichlerzy. Prace idą zgodnie z planem, aż do chwili kiedy pracownicy natrafiają na dziwne, zalane betonem piwnice... Kilka dni później, w katedrze, podczas koncertu muzyki organowej ma miejsce dziwne wydarzenie. Przymocowany pod sklepieniem ładunek rozrywa umieszczoną tam torbę pełną kolorowych płatków kwiatów. Media traktują to wydarzenie jako żart albo happening jakiejś proekologicznej grupy. Szczególnie ta druga teoria zyskuje zwolenników, kiedy trzy dni później media otrzymują wiadomość. W mailu znajdują się groźby pod adresem deweloperów oraz dziwny szyfr. List kończy się słowami: "Macie dwa dni, a potem czternaście". Podpis pod listem brzmi: Heiland der Welt. 
Tymczasem w redakcji "Dziennika Szczecińskiego" dochodzi do rozłamu na tle oceny ostatnich wydarzeń. Faworyzowana przez nową redaktorkę naczelną dziennikarka Urszula bagatelizuje sytuację. Paulina i Piotr postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić własne śledztwo. W rozwiązaniu tajemniczego szyfru pomaga im przyjaciel – architekt Igor. 
Kiedy tydzień później dochodzi do następnego ataku, okazuje się, że sytuacja jest poważniejsza, niż mogli przypuszczać...


6. Gdziekolwiek spojrzysz. Ukryta sieć- Jakub Szamałek 14.10.2020
Wydawnictwo: WAB

Rok 2020. Dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo rozpoczęte przez Emila Chorczyńskiego. W Żelaznej Górze dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Dziennikarka odkrywa tymczasem, że przestępcy, których nieustannie śledzi, zainteresowali się nagle... zbiorami bibliotecznymi. Te wszystkie wątki zazębiają się ze sobą, a mianownikiem, który je łączy, jest sztuczna inteligencja.7. Kraina umarłych - Jean-Christophe Grangé 14.10.2020
Wydawnictwo: Sonia Draga

Kiedy komendant Corso rozpoczynał śledztwo wsprawie serii zabójstw striptizerek, był przekonany, że to klasyczna sprawa kryminalna. Pomylił się: to był zaciekły pojedynek. W walce na śmierć iżycie głównym podejrzanym okazał się Philipp Sobieski – malarz, zwyrodnialec, morderca. Ten pojedynek to jednak także wędrówka po labiryncie pornografii, BDSM i wszelkiego rodzaju perwersjach. Mroczna kraina, w której zagubi się także Corso, będzie dla niego drogą lekcją. 
Komendant odkryje, że rzeczywistość postrzegana okiem policjanta i budowana przez niego zdowodów może runąć jak domek z kart, a
za jednym mordercą kryje się inny Zwłaszcza gdy wszystko rozgrywa się w świecie, w którym źródłem rozkoszy jest... Zło.

9 komentarzy:

 1. Niektórzy czytelnicy znajdą coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej ostatniej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Inni ludzie" i "Kraina umarłych" - te pozycje przeczytałabym w pierwszej kolejności, ale pozostałe też zapowiadają się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzy pierwsze książki mnie interesują. Nawet uwzględniłam je u siebie na blogu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pierwszą czesć Ukrytej sieci na półce. Trochę czasu zajęło, az trylogia ukaze się w całości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę mnie tu nie było, a tu sporo się zmieniło! Zaciekawiła mnie pozycja "Trzech panów w łódce (nie licząc psa)". Chociaż szczerze mówiąc wszystkie książki wydają się ciekawe.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzech panów na łódce... było cudne. Angielski humor w pełnej krasie. Czytało się świetnie, choć ja nie czytałam w nowym wydaniu;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger