lipca 10, 2020

Zapowiedź

Tytuł: Zaginiona
Autor: Piotr Kościelny
Wydawnictwo: Initium
Premiera: 17/07/2020ZAPOWIEDŹ:

„Wziął ze stolika strzykawkę i pociągnął tłok. Strzykawka wypełniła się powietrzem. Z uśmiechem wbił igłę w żyłę kobiety. Upajał się tą chwilą. Wiedział, że staruszka umrze w ciągu kilku minut. Trudniejsze zadanie czekało go z Antonim. To było kwadrans temu. Teraz siedział na krześle i obserwował wiszące ciało. Kusiło go, żeby je rozbujać. 
– Pobujamy się, dziadziusiu? – spytał, naśladując dziecięcy głosik. Zaśmiał się, dumny ze swojego żartu. Nie zdecydował się na rozkołysanie ciała”. 

Drobna sprzeczka narzeczonych zamienia się w burzliwą awanturę. Krzysztof wybiega z domu i… rano budzi się w swoim aucie w nieznanej okolicy. Nie pamięta wydarzeń poprzedniej nocy. Agnieszka natomiast, zdenerwowana reakcją swojego chłopaka, wychodzi o świcie na spacer po lesie. Nie ma pojęcia, że jest obserwowana przez psychopatę…
Kiedy zaniepokojony Krzysztof zgłasza policji zaginięcie Agnieszki, niespodziewanie staje się podejrzanym o jej zamordowanie. Trafia do aresztu, gdzie współosadzeni urządzają mu istne piekło. Nikt nie wierzy w wyjaśnienia chłopaka, nikt nawet nie sprawdza innych tropów. Nikt poza zesłanym karnie na prowincjonalny posterunek komisarzem Tomaszem Świderskim.
Sprawa zaginionej dziewczyny to dla niego szansa na rehabilitację i dźwignięcie się z dna, którego sięgnął kilka lat wcześniej. Rusza więc śladem psychopatycznego porywacza i okrutnego mordercy kobiet. Czy zdąży, zanim potwór znów postanowi zabić?

„Zaginiona” to dynamiczny, brutalny i trzymający w napięciu kryminał, pełen dramatycznych zwrotów akcji prowadzących do zaskakującego finału

Recenzję "Zwierza" Piotra Kościelnego możecie przeczytać TUTAJ


9 komentarzy:

 1. Skoro pojawiają się zwroty akcji to jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tego Autora, a zapowiedź wydaje się bardzo ciekawa. Czytałam też Twoją recenzję "Zwierza" i myślę, że warto będzie sięgnąć po "Zaginioną". Okładka obudziła we mnie pierwsze skojarzenie z "Jestem Legendą i inne utwory" Mathesona :) Też czaszka i też mrok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być faktycznie mocna historia. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uuuu... Jaka mocna historia

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już jestem zainteresowaną tą książką.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 6. Po tym opisie to aż mnie ciarki przeszły. Nie wiem czy to książka dla mnie.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis bardzo mnie zaintrygował, ciekawa jestem tej książki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Autor "Zwierza", książki, której czytałam chyba rozdział i mnie nie zaciekawił :) Nie był zły, po prostu nie poczułam żadnego "wow". Tutaj mam podobne odczucia, aczkolwiek gdybym miała, pewnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger