maja 02, 2020

Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko - Susan Carnicero, Mike Floyd, Philip Houston

Tytuł: Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko
Autor: Susan Carnicero, Mike Floyd, Philip Houston
Wydawnictwo: SQN

Choć uczymy dzieci od małego, że kłamstwo jest brzydkie i złe, to równocześnie, w pewnych sytuacjach pokazujemy, że kłamać trzeba. Uczymy je społecznie akceptowanego kłamstwa „grzecznościowego”. Gdy dorastamy, niemówienie prawdy często wydaje nam się po prostu wygodniejsze. Kłamiemy więc w czasie rozmowy o pracę, opowiadamy nieprawdziwe historie na spotkaniach towarzyskich i randkach, podlizujemy się przełożonym. Badania wykazują, że ściemniamy nawet kilkadziesiąt razy na dobę. Czy w takim razie istnieje "złoty środek", jakieś kompendium, które pomoże nam wykryć te oszustwa u innych? Skąd możemy wiedzieć, że nasz nowy chłopak/nowa dziewczyna nie ściemnia? Jak odróżnimy, czy dzwoniący do nas telemarketer nie chce naciągnąć nas na kolejną, nic nie wartą ofertę? Czy możemy tych ludzi przekonać, by powiedzieli nam prawdę?
Owszem.
Jak?
O tym właśnie opowiedzą nam autorzy nowej książki wydawnictwa SQN Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko.  

O książce:
Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który posiada niewiele osób. Co możesz zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiesz, że ktoś ukrywa ważne informacje, a ty koniecznie chcesz je poznać?
Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji – i to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem! Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej Anatomii kłamstwa pokażą ci, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą cię technik stosowanych w walce z terroryzmem. Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.
Jeśli chcesz stać się prawdziwym profesjonalistą w wydobywaniu prawdy, pora sięgnąć po przewodnik agentów CIA.
Jesteś na to gotowy?

Moje zdanie:
Przesłuchiwanie więźniów, kryminalistów, zbiegów, czy agentów CIA/FBI kojarzy nam się głównie z torturami i brutalnością. Tymczasem, aby wydobyć prawdę, musimy zastosować zupełnie inne techniki! Zapomnijcie więc o biciu, krzyczeniu i notowaniu wszystkiego. Podejście "ja przeciwko tobie" odnosi odwrotne efekty od zamierzonych i skazane jest na niepowodzenie.  Dojście do prawdy to psychologiczna gra, w której przesłuchiwany ma czuć się dobrze i komfortowo, w której znaczenie mają użyte słowa, ton głosu, a nawet minimalne gesty. To ważne, by przesłuchujący był postrzegany jako mediator, a później jako powiernik, który pomoże znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie.
Największym plusem tej publikacji jest to, że została ona oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Autorzy książki, agenci CIA, na konkretnych przykładach pokazują, w jaki sposób wyciągają prawdę od osób, które pomimo początkowych oporów, na koniec wyjawiają im wszystkie cenne informacje.
Tak więc częściowo „Poznaj prawdę” zahacza o tematy psychologiczne, częściowo zaś o metody śledcze (w tym o techniki stosowane podczas przesłuchań terrorystów).
Dodatkowo, dzięki tej lekturze dowiemy się także jakie sztuczki stosują telewizyjni sprzedawcy i telemarketerzy. Będziecie wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by nie dać się zmanipulować.
Książka ta pisana prostym językiem i dużą czcionką jest dobrą odskocznią na kilka godzin. Przeczytanie jej na pewno zmieni wasz pogląd widzenia na wasze rozmowy z przyjaciółmi, rodziną i dziećmi. Ci, którzy mają już podstawową wiedzę z psychologii i interesują się temat "zdobywania prawdy", raczej nie znajdą w niej niczego zaskakującego.

Ocena: 7/10

Książkę możecie zdobyć za punkty na portalu Czytampierwszy.pl


5 komentarzy:

 1. Nie. Zdecydowanie nie mój temat. Wybacz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Różnie z poradnikami bywa, ale skoro ten jest faktycznie dobry, to być może sprawię sobie kiedyś taką książkę. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że to bardzo ciekawa publikacja z której można dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, czy dowiedziałabym się z niej czegoś nowego :) Bo jak tak czytam, wydaje mi się, że nie. Na jednym z kierunków miałam trochę psychologii, sztuk negocjacji, manipulacji (hemoglobina, taka sytuacja)... W każdym razie trochę się o tym uczyłam, no i sama się tym interesuję, więc doczytuję we własnym interesie. Gdyby wpadła mi w ręce, chętnie bym przeczytała. Choćby po to, żeby się przekonać, czy mnie zaskoczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy temat. Chętnie bym sie w niego zagłębiła

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger