kwietnia 06, 2020

Nowości wydawnicze - kwiecień 2020

~~~~~ PREMIERY KWIETNIA~~~~~~ 

Jak minął wam marzec? Przez tą kwarantanne pobijacie rekordy czytelnicze, czy wręcz przeciwnie? Tym razem mam przyjemność zaprezentować przed wami kolejne premiery, jednakże pamiętajcie, że przez epidemie wiele z nich może zostać przesunięte na kolejne miesiące. Ten post traktujcie bardziej informacyjnie :)
O to co udało mi się wyszperać w kolejnych zapowiedziach.

1. Himalaistka - Wojciech Wójcik 07.04.2020
Wydawnictwo: Zysk i Ska

Tajemnicze morderstwo pod wierzchołkiem K2.
Wyprawa, która przeradza się w wyścig ze śmiercią. Trwa narodowa wyprawa zimowa na K2. W decydującej fazie niespodziewanie zmienia się pogoda. Łukasz Lewicki, zmuszony do dramatycznego odwrotu spod samego wierzchołka, spada na dno lodowej szczeliny. Tam natyka się na zamarznięte ciało Iwetty Miller, znanej himalaistki, która zaginęła pół roku wcześniej. Z jej głowy sterczy czekan. Tymczasem w Polsce wszystkie media z zainteresowaniem śledzą losy wyprawy. Majka dostaje swój pierwszy poważny dziennikarski temat i od razu trafia na bombę. Przed laty w tej samej części zbocza znaleziono ciało ojca Iwetty, który z niewiadomych przyczyn skoczył w przepaść.
Czy to tylko zbieg okoliczności? Łukasz ostatkiem sił dociera do obozu, przynosząc ze sobą telefon Iwetty. Nie wie, że to dopiero początek walki o życie.
Morderca nie może dopuścić, by wskazał miejsce, gdzie znalazł ciało himalaistki.
Na dzikich pustkowiach Karakorum rozpoczyna się polowanie...

2. Ja cię kocham, a ty miau -Berenika Katarzyna Miszczuk 15.04.2020
Wydawnictwo: WAB

Zwariowana komedia kryminalna.
Ilustratorka Ala ma kota o imieniu Lord. Znudzony życiem na zbyt niskim w jego mniemaniu poziomie Lord postanawia przegnać narzeczonego swojej ukochanej właścicielki i wziąć sprawy w swoje łapki. Za jego drobną zachętą Ala wyjeżdża razem z innymi artystami do położonego na odludziu dworku. Jego właściciel, pan Stefan, postanowił ufundować wyjątkowe stypendium. Wybrany przez fundatora twórca będzie miał okazję zostać spadkobiercą pana Stefana.
Rywalizacja o jego względy staje się zaciekła.
Tak zaciekła, że pewnego dnia w salonie zostają odnalezione zwłoki jednego z artystów.
Czy Lordowi uda się uratować swoją panią?

3. Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna -Will Pearson 15.04.2020
Wydawnictwo: ZNAK Literanova

Dwadzieścia tajemnic, wobec których nauka pozostaje bezradna. Zagadki, które fascynują ludzkość od stuleci. Pytania, na które być może nigdy nie poznamy odpowiedzi.
Czy faktycznie otrzymaliśmy słynny sygnał "Wow!" od obcej cywilizacji?
Co się stało z załogą Mary Celeste, statku widmo, który opuszczony dryfował po oceanie?
Dlaczego nigdy nie udało się schwytać Zodiaka, seryjnego mordercy z San Francisco?
Will Pearson w intrygujący sposób opisuje najsłynniejsze tajemnice, które nigdy nie doczekały się wiarygodnego wyjaśnienia. Od lat mierzą się z nimi zarówno wybitni naukowcy, jak i badacze amatorzy, jednak wciąż nie wiemy, co jest prawdą, a co tylko sprytną mistyfikacją.
Gdzie kończą się fakty, a zaczynają teorie spiskowe? Tajemnicze istoty, jak potwór z Loch Ness czy Wielka Stopa, starożytne kody, których nie są w stanie złamać najnowocześniejsze komputery, i zagadkowe budowle, które nie miały prawa powstać setki lat temu.
Ta książka jest pełna historii, które mogą was zafascynować i przestraszyć, na pewno zaś sprawią, że sami zaczniecie zadawać pytania.

4. Cesarskie orły. Ciemne chmury - Ben Kane 15.04.2020
Wydawnictwo: ZNAK Horyzont

9 rok n. e. Rzymski centurion Lucjusz Tullus stacjonuje ze swoim oddziałem w pobliżu Renu. Na drugim brzegu rzeki dzikie plemiona germańskie szykują się do krwawej zemsty. Nad imperium rzymskim zbierają się ciemne chmury. Tullus przeczuwa, że jego oddział jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wie też, że o przetrwaniu jego ludzi zadecyduje nie tylko ich siła i sprawność, lecz także jego talent przywódczy. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie mu stanąć do walki z charyzmatycznym wodzem i zaufanym sojusznikiem Rzymu – Arminiusem. Dowodzeni przez niego Germanie, chcący wyzwolić się spod rzymskiego jarzma, przygotowują zasadzkę. Tylko bogowie mogą uratować Rzymian...
Ben Kane powraca z kolejną trzymającą w napięciu serią. "Ciemne chmury", pierwsza część trylogii "Cesarskie orły", to opowieść o jednej z największych klęsk militarnych imperium rzymskiego w historii.5. Zatruty ogród - Alex Marwood 15.04.2020
Wydawnictwo: Albatros

Zbiorowe samobójstwo stu członków odizolowanej od świata sekty czekającej na apokalipsę wstrząsa opinią publiczną. Nieliczni, którzy przetrwali masakrę, muszą nauczyć się żyć od nowa poza zamkniętą społecznością. Tam, gdzie dorastała Romy, jeśli ktoś umarł, już nigdy więcej się o nim nie mówiło...
 Romy, ocalała z masakry, wciąż z przestrachem ogląda się za siebie. Wpojono jej, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny, przerażający i godny pogardy. Jednak Romy szybko uczy się życia na zewnątrz, "między Martwymi".
Jest w ciąży, musi więc być czujna i ostrożna, próbując odszukać swoich krewnych. Delikatni. Niebezpieczni. Zabójczy. Zniknięcie siostry, która jako nastolatka opuściła rodzinny dom, by dołączyć do sekty, położyło się cieniem na życiu Sarah. Gdy opieka społeczna kontaktuje się z nią, prosząc, by zajęła się dwójką nastolatków – rzekomo dziećmi jej nieżyjącej siostry, Sarah przyjmuje dziwne rodzeństwo pod swój dach.
Ale czy może zaufać nastoletnim Eden i Ilo? Czy Sarah nie popełnia błędu? Co naprawdę zdarzyło się na farmie? Jaki los czeka ocalałych członków sekty?
Co grozi nienarodzonemu dziecku Romy? Czy przywódcy sekty przeżyli i z ukrycia śledzą poczynania niedawnych wyznawców?

6. Wyklęta Królowa. Tom 3 - Emily R. King 15.04.2020
Wydawnictwo: Young, Kobiece

Trzeci tom magicznej serii, w którym władczyni ognia musi zmierzyć się z demonem lodu. Waleczna Kalinda zniosła wiele przeciwności losu. Małżeństwo z okrutnym tyranem, krwawe bitwy na śmierć i życie, spotkanie z niebezpiecznym demonem lodu. Tym samym, który teraz powraca pod postacią jej zmarłego męża, radży Tarka. Demon przejmuje władzę i naznacza Kalindę oraz jej towarzyszy piętnem zdrajców imperium. Uciekają za morze, szukając schronienia na Południowych Wyspach. W Lestarii moce Kalindy nie są potępiane jak w jej ojczyźnie. Dzięki nim może chronić najbliższych, lecz demon sprawił, że trudno jej opanować żywioł ognia.
Czy to właśnie brak kontroli pomoże jej zwyciężyć?
Ryzykując utratę najlepszych przyjaciół, Kalinda sprzymierza się z tymi, którym nie ufa. To jedyny sposób, aby pokonać demona, odzyskać imperium i przywrócić pokój w rozdartym narodzie.7. Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów. - Angus Konstam 15.04.2020
Wydawnictwo: Bellona

Świat piratów jest fascynujący, ale inny niż w popularnych powieściach i filmach – dominuje w nim nieustanna groźba zatonięcia, głodu, chorób, śmierci w walce czy z wyroku sądu, nadzieja na przeżycie choćby jeszcze miesięcy. Los tych straceńców – nierzadko okrutnych, cynicznych przestępców – był niezwykły.
Książka w szerokiej perspektywie – od starożytnego Egiptu po współczesne piractwo na wodach Afryki, Azji i Oceanii – ukazuje fazy rozkwitu i zmierzchu rozbójniczego procederu, czynniki sprzyjające piratom oraz metody zwalczania plagi.
Książka zawiera mnóstwo ciekawostek historycznych, ilustracji i map - z pewnością zainteresuje nie tylko wyspecjalizowanych miłośników tematu.

8. Jest krew - Stephen King 28.04.2020
Wydawnictwo: Prószyński i Ska

King po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu.
W tytułowej noweli Holly Gibney, ulubiona bohaterka czytelników (znana z trylogii o Billu Hodgesie i z "Outsidera"), musi stawić czoło swoim lękom i być może kolejnemu outsiderowi - tym razem w pojedynkę. "Telefon pana Harrigana" opisuje międzypokoleniową przyjaźń, która trwa po grób... a nawet dłużej. "Życie Chucka" ilustruje ideę, że każdy z nas posiada wiele osobowości. A w "Szczurze" niespełniony pisarz boryka się z ciemną stroną swojej ambicji. Opowieści te nie tylko prezentują w całej okazałości maestrię autora, ale również pokazują, że pewne tematy są nieprzemijające. Jednym z motywów przewodnich utworów Kinga jest zło, które występuje także w "Jest krew... ", przedstawione w tytułowej noweli jako "duży, uszargany, lodowatoszary ptak".
Stale obecne jest jednak też przeciwieństwo zła, w twórczości Kinga przybierające często postać przyjaźni. King przypomina nam, że codzienne przyjemności, choć ulotne, właśnie dzięki tej ulotności są piękne - czy jest to niespotykanie piękny, pogodny dzień po długich tygodniach szarugi, czy frajda z tańca, w którym idealnie wychodzi każdy krok, czy też nieoczekiwane miłe spotkanie. W takich momentach przekonujemy się, że Stephen King potrafi nie tylko przyprawić o dreszcz przerażenia, ale i perfekcyjnie opisać radość w jej najczystszym wydaniu.

13 komentarzy:

 1. Nie widziałam, że przesunięto premierę ,,Himalaistki'' . Zainteresowała mnie trzecia i ósma pozycja z twojej listy.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. "Miau"| xD Uśmiechnęłam się :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie wydają się bardzo ciekawe. Wybrałaś tak interesująco zapowiadające się pozycje, że nie potrafię zdecydować, którą z nich sama chciałabym w pierwszej kolejności przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno interesuje mnie książka Kinga i "Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna".

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno chcę przeczytać Zatruty ogród. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnia chyba najbardziej przyciągnęła moją uwagę. Dawno już nie czytałam nic Kinga...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świat piratów ponoć jednak ma zmienioną datępremiery na jesień :(

  OdpowiedzUsuń
 8. King, Miszczuk (nie przepadam za komediami kryminalnymi, ale może to to, co teraz by mi pomogło), Zatruty ogród, Na tropie niewyjaśnionego - nazbierało się trochę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno chciałabym przeczytać nową książkę Kinga. "Zatruty ogród" też zapowiada się ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyżby teraz koty byly trendy?

  OdpowiedzUsuń
 11. 3, 5 i 8 planuję przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Ja cię kocham, a ty miau" no muszę koniecznie przeczytać! Czekam też na trzecią część Setnej Królowej (chociaż najpierw powinnam skończyć drugą :P).
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiły mnie dwie. Na tropie niewyjaśnionego i o Piratach. Bardzo chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger