marca 05, 2020

Nowości wydawnicze - marzec 2020

~~~~~ PREMIERY MARCA~~~~~~

Przyszedł marzec, a wraz z nim wiosna. Marzec, to także kolejne świetne premiery książkowe.
Zapraszam was do obejrzenia moich faworytów :)

1. Wszystko, co wiemy o UFO - Elisabeth Neila, Mark Neila 05.03.2020
Wydawnictwo: Prószyński i Ska

Mick Jagger, Will Smith, Victoria Beckham, Tom Cruise, Robbie Williams. Co łączy te nazwiska?
Otóż oni wszyscy wierzą w UFO!
Co więcej, w 2005 roku były minister obrony Kanady Paul Hellyer stwierdził, że UFO istnieje, a rząd amerykański trzyma to w tajemnicy. Zaskoczeni?
Niestety to jeden z niewielu przypadków tak ważnych polityków, którzy zdecydowali się otwarcie rozmawiać na ten temat...
Prawdę powiedziawszy, nie mamy większych wątpliwości co do tego, że w przeszłości naszą planetę odwiedzali kosmici. Niezidentyfikowane obiekty latające odwiedzają naszą planetę od lat. Wskazuje na to wiele twardych dowodów. Obiekty, których pochodzenia nie byliśmy w stanie wyjaśnić, ludzkość obserwowała od dawna. Skoro jest tak wiele relacji świadków na temat obcych na Ziemi, to dlaczego władze i rządzący zdają się robić wszystko, by ukryć przed nami te informacje? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. Nie zabraknie prawdziwych historii na temat kontaktów obcych cywilizacji z ludzkością.
W końcu dowiecie się całej prawdy o UFO!

2. Tajemnica posiadłości w Zachusach - Zuzanna Radomska 09.03.2020
Wydawnictwo: Novae Res

Nieoczekiwany spadek to dopiero początek kłopotów.
Dwóch braci bliźniaków, Dariusz i Czesław, otrzymuje w spadku po wuju Emilianie wielką posiadłość na wsi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przez całe życie nie utrzymywali ze swoim krewnym kontaktu. A to tylko początek niespodzianek – okazuje się bowiem, że dom, do którego się wprowadzili, pełen jest niepokojących tajemnic. Ukryte drzwi do biblioteki, zakapturzone postacie i kotka-widmo to tylko niektóre z nich...
Każdy kolejny dzień staje się pretekstem do prowadzenia własnego śledztwa i ponawiania prób odkrycia zagmatwanej rodzinnej przeszłości.
Czy bliźniakom uda się rozwiązać wszystkie czekające na nich w Zachusach zagadki?

3. Wotum - Maciej Siembieda 11.03.2020
Wydawnictwo: Angora

9 grudnia 2012 roku dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć. Definitor zakonu paulinów uważa, że za zamachem stoi sekta, której historia związana jest z największą tajemnicąepoki króla Jana Kazimierza.
Do rozwiązania zagadki angażuje Jakuba Kanię – detektywa z IPN. Podjęty przez Kanię trop prowadzi do opactwa Saint-Germain-des-Présw Paryżu, a stamtąd do niewielkiej wioski na Opolszczyźnie, gdzie obraz jasnogórski... został ukryty podczas potopu szwedzkiego i gdzie do dziś znajduje się jego tajemnicza kopia...
Ale czy to na pewno kopia? Zapierająca dech powieść sensacyjna z Jakubem Kanią w roli głównej. Jak zawsze w powieściach Macieja Siembiedy to, co wydaje się najbardziej nieprawdopodobne, oparte jest na faktach i prawdziwych zdarzeniach


4. Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw - Patricia Wiltshire 11.03.2020
Wydawnictwo: Feeria Science

Czy zastanawiasz się czasem, ile informacji kryje się pod twoim butem?
Ta fascynująca książka jest mieszanką reportażu i opowieści o nauce badającej cenny, ale często szokujący związek między kryminalistyką a naturą. Patricia Wiltshire, pionierka ekologii sądowej, opisuje w niej najbardziej zagadkowe morderstwa... i najbardziej nietypowe śledztwa.
Dla autorki istotny jest każdy szczegół, od śladów błota na cichej wiejskiej drodze po brud na podeszwach butów. Właśnie tam tkwią wskazówki pozostawione przez przestępców!
Patricia Wiltshire, uzbrojona w mikroskop, wyszukuje dowody i eliminuje hipotezy, ostatecznie opracowując przekonującą tezę o tym, kto, jak i kiedy popełnił zbrodnię. Jej niezwykła wiedza, dokładność i pasja do ujawniania prawdy sprawiła, że stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policji na świecie. Ślady zbrodni to rozwiązywanie zagadek morderstw, znajdowanie zwłok i oczyszczanie z zarzutów niesłusznie oskarżonych.
Książka wprowadzi cię w niewidzialny dotąd świat roślin, zwierząt, pyłków, zarodników, grzybów i mikrobów – tak, ten pod twoimi stopami!
Dzięki niej zrozumiesz, jak zaskakująco silna jest nasza relacja z przyrodą. Przekonaj się, ile do powiedzenia na sali sądowej ma natura!

5. Doggerland. Podstęp. Tom 1 - Maria Adolfsson 11.03.2020
Wydawnictwo: WAB

Wyspy Doggerlandzkie, Morze Północne, między Wielką Brytanią a Skandynawią. Pewna kobieta zostaje brutalnie zamordowana we własnej kuchni. Śledztwo w sprawie morderstwa trafia na biurko komisarz Karen Eiken Hronby. Czeka ją trudne zadanie, szczególnie, że byłym mężem ofiary jest arogancki szef wydziału kryminalnego.
Czy ta sprawa ma związek z osobliwą komuną, założoną na wyspie w latach siedemdziesiątych? A może prawda kryje się w plotkach opowiadanych w wiejskim pubie?
Karen powróciła na wyspy, żeby zapomnieć o przeszłości. Pomaga jej w tym praca, alkohol i mężczyźni.
Po tajemniczym morderstwie musi jednak manewrować między własnymi błędami, a potknięciami innych...

6. Dom ptaków - Eva Meijer 18.03.2020
Wydawnictwo: Marginesy

Len Howard uznano za ekscentryczkę, gdy w 1938 roku, w wieku 44 lat, porzuciła karierę skrzypaczki i zamieszkała na wsi w Sussex, aby studiować ptaki.
Ale to tam napisała dwa międzynarodowe bestsellery i zadziwiła świat obserwacjami sikorek, rudzików i wróbli. Miłość do ptaków podsycał w Len charyzmatyczny ojciec poeta, który nie potrafił przejść obok rannego ptaka, nie ratując go. Energiczna i wrażliwa dziewczyna, najmłodsza z czworga rodzeństwa w bogatej, kulturalnej rodzinie, chciała samodzielności.
Lecz kiedy w Londynie stała się sławna, a jej kariera nabrała tempa, tęskniła za oswojoną wroną bardziej niż za rodziną. Len doświadczała miłości i przyjaźni, ale żaden związek nie zbliżył się do więzi, którą tworzyła później z ptakami.
Budki lęgowe pokrywały ściany jej domu wewnątrz i na zewnątrz. Ptaki siedziały jej na głowie i na ramionach. Uczyła się ich i dokonywała muzycznych transkrypcji ich pieśni.
Eva Meijer natknęła się na prace upartej badaczki, które wyprzedzały swoją epokę i niesłusznie popadły w zapomnienie.
W "Domu ptaków" szuka motywów, które kierowały Len Howard. Co sprawiło, że radykalnie zmieniła życie i odsunęła się od rodziny? Co życie bogatek mówi nam o człowieku? I czy można odciąć się od oczekiwań innych wobec siebie? A także co to znaczy mieć gdzieś swój dom?

7. Drugi Sen - Robert Harris 25.03.2020
Wydawnictwo: Albatros

Świat kojarzący się klimatem z "Imieniem róży“ i "Opowieścią podręcznej“. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza... gdyby nie to, że czasem można znaleźć w ziemi plastikowe przedmioty.
Młody ksiądz Christopher Fairfax przybywa do położonej na odludziu wioski, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Nie jest witany z otwartymi ramionami i budzą się w nim podejrzenia, że stary proboszcz nie zmarł śmiercią naturalną, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z księgą, która zaginęła, i znajdowanymi w pobliżu parafii kośćmi. Im głębiej Fairfax wchodzi w życie odizolowanej od świata wspólnoty, tym bardziej zaczyna się chwiać jego wiara w obowiązującą wiedzę o historii świata.
Wiedzę, której strzeże Kościół, gotowy zrobić wszystko, by prawda nie wyszła na jaw. Jak to Kościół.8. Ewangelia według węgorza- Patrik Svensson 25.03.2020
Wydawnictwo: Otwarte

Przyroda jest bardziej metafizyczna, niż ci się wydaje. A ty jesteś jej częścią.
Węgorz ma dla ciebie dobrą nowinę. Jeśli popatrzysz na jego żywot z odpowiedniej perspektywy, może dostrzeżesz, że i twoje życie – tak nieubłaganie podległe prawom natury – jedynie się zmienia, a nie kończy. Przynajmniej nie w taki sposób, jak myślisz...
Patrik, autor tej książki, i jego ojciec wiedzieli, że każdy węgorz przybył z Morza Sargassowego i każdy węgorz prędzej czy później tam powróci. Od narodzin, których nikt nie widział, do śmierci, której nikt nie udowodnił, przebędzie dziesiątki tysięcy kilometrów. Przepłynie morza, jeziora i rzeki. Będzie pełzł lądem. W zamknięciu przeczeka nawet sto lat. A gdy wszyscy uznają go za martwego – ożyje. Nikt nie wie, dlaczego przychodzi na świat. Nikt nie wie, jaką ma misję ani jaki jest jej sens. Ty też nie, prawda?
"Ewangelia według węgorza" to piękne i bardzo osobiste wspomnienie ojca, a jednocześnie opis zdumiewającej kulturoznawczej podróży w poszukiwaniu rozwiązania "zagadki węgorza". Gdy zdejmiemy zasłonę oczywistości z praw natury, dowiemy się wiele o tej niezwykłej rybie, ale też o nas samych.

14 komentarzy:

 1. Tym razem czekam na inne premiery, ale naprawdę jest w czym wybierać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wszystko, co wiemy o UFO" to książka, która bardzo mnie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie wszystkie te książki kuszą. :D Nie wiem która najbardziej, bo każda czymś intryguje. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "Tajemnica posiadłości w Zachusach" wydaje się szczególnie interesująca, acz każda z wyróżnionych przez Ciebie propozycji ma w sobie coś przyciągającego uwagę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze? To sama nie wiem na co czekam :) Nie orientuje sie w premierach dlatego lubie takie wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze każda z nich wydaje się ciekawa. Coś mnie najbardziej jednak ciągnie do dwóch pierwszych i ostatniej. Lubię takie tajemnicze książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Intryguje mnie Ewangelia według węgorza

  OdpowiedzUsuń
 8. To nudne, ale kolejny raz muszę napisać, że brałabym absolutnie każdą książkę z tej listy :) Westchnęłam tylko przy "Podstępie", bo jestem coraz bardziej pewna, że do mnie nie dotrze. Ech... widać nie jest mi dane ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej interesuje mnie czwartą i szósta pozycja, a "Ewangelię według węgorza" czytałam i jest genialna. Nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Dwójka mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba najbardziej zainteresowała mnie pozycja "Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw". Brzmi bardzo ciekawie, będę musiała się za nią rozejrzeć.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. O książce o węgorzu słyszałam i muszę przyznać że coraz bardziej jestem nią zainteresowana... ciekawy pomysł bo przyroda ma wspaniałe pomysły ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ewangelia wg węgorza (trzy razy sprawdzałam, czy dobrze przeczytałam tytuł;), zaciekawiła mnie chyba najbardziej. Lubię czasem takie metafizyczno-filozoficzno-przyrodnicze spojrzenie na świat...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Wotum" u mnie już czeka i nie mogę się doczekać kiedy po nią siegnę! "Podstęp" chciałabym, zobaczymy czy się uda :) A o "domu ptaków" słyszę po raz pierwszy, ale bardzo lubię takie książki, więc tytuł pewnie sobie zapiszę ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger