lutego 09, 2020

Trochę prywaty...


Wybaczcie. Dzisiaj wyjątkowo trochę prywatny. Ale uważam, że to ważny temat, więc go tutaj poruszę, chociaż z książkami jest średnio powiązany. 
---- 
Jeśli już ktoś mówi o środowisku, chętnie robi się z niego fanatyka i szybko ucieka do ważniejszych problemów. Tymczasem na Oceanie Spokojnym rośnie sobie z dnia na dzień Plama Śmieci, już teraz pięć razy większa od powierzchni Polski. I to nie są śmieci z kosmosu. To są nasze śmieci. 
---- 
Od kilku miesięcy staram się żyć bardziej eko i bardziej 'wielo'. Odchodzę na tyle, na ile jest to możliwe od plastiku. Zaczęłam sama dla siebie szyć 'wielo' woreczki (by nie brać na zakupy), podpaski i inne bzdety, które się używa. Aby innych do tego przekonać i pomóc być bardziej 'eko' założyłam firmę szyjąca produkty 'handmade'. 
Jeśli jesteście zainteresowani, i chcielibyście poznać trochę samą ideę 'wielo' zapraszam do 


Porzucenie plastiku wcale nie jest takie trudne. A dobre produkty wielorazowe są do tego świetna alternatywą ♻️

------
Dlaczego warto?
 ♻️ produkty z dobrych materiałów są dużo bardziej przyjemne dla skóry
♻️ są nietoksyczne - do ciała nie przenikają żadne szkodliwe substancje, które powstają przy produkcji jednorazowych podpasek i tamponów. Wszystkie materiały z którym korzystamy mają odpowiednie certyfikaty! Są bezpieczne 🌺
♻️są ekologiczne, zmniejszają ilość odpadków
♻️są dużo tańsze 🧐 Bo kupujesz tylko raz, a starczają Ci na wiele lat 🧐

--------
https://www.facebook.com/Ekostyl.handmade/

Zapraszam, znajdziecie u mnie dużo więcej informacji :) Może akurat "wielo" okaże się dla Was.13 komentarzy:

 1. Polubiłam profil :) Szczytna akcja, a cel powinien być ważny dla nas wszystkich. Niestety wciąż wielu ludzi sądzi, że jeśli płonie mieszkanie na innej klatce, to im nic nie grozi, mimo że mieszkają w tym samym bloku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Doprowadzamy do unicestwienia świata, przyrody i sami siebie. Samo sobie szykujemy koniec świata :( Można powiedzieć że na bycie eko zapanowała "moda" ale czy to rzeczywiście moda? Może dla niektórych - dla innych to ma sens i jakis cel... ale nawet jeśli ktoś traktuje to jako modę to niech traktuje jeśli to ma "pomóc" naszej planecie.... Prawda? :) O kontketnie tych produktach o których piszesz nie słszałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja staram się wprowadzić styl życia zero west i dla mnie jest to bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne przedmioty. Ja od dłuższego czasu staram się ograniczać plastik. Zakupy tylko z własną torbą. Jesli zdarza mi się jeść na mieście sprzedawcy dziwią się, że nie biorę plastikowych sztućców.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. To przerażające jak bardzo przyczyniamy się do niszczenia miejsca, w którym żyjemy. Nie wiem, dlaczego ludziom tak ciężko uwierzyć, że to wszystko może stać się katastrofą. Bo przecież "Co to jest jedna reklamówka?". Bardzo fajny pomysł, popieram z całego serca!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawę świata trzeba zaczynać od siebie. Jestem za.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ważny temat i ciekawa inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super że o tym piszesz, im głośniej będzie o samej idei, tym więcej ludzi się przyłączy. Brawo!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna inicjatywna i bardzo fajny pomysł z taką firmą, gratuluję. :) Też uważam, że warto inwestować w produkty wielorazowego użytku. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Liczą się małe kroki bo od tego się zaczyna... każdy może zrobić coś co pomoże Planecie nawet jedną rzecz ale systematycznie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger