stycznia 05, 2020

Nowości wydawnicze - styczeń 2020

~~~~~ PREMIERY STYCZNIA~~~~~~

Witamy nowy rok, a wraz z nim masę ciekawych premier. Wydawnictwa oczywiście od stycznia zaczynają nas rozpieszczać swoimi nowościami. Macie jakiś faworytów?

1. Ostatni - Hanna Jameson 15.01.2020
Wydawnictwo: Czarna Owca

Barbarzyńskie morderstwo, jeden hotel i dwudziestu ocalałych. Jak można czuć się bezpiecznie, gdy morderca jest wśród nas?
Amerykański historyk – Jon Keller – jedzie na konferencję naukową do Szwajcarii. W trakcie dowiaduje się, że świat się kończy. W Waszyngtonie i kilku światowych stolicach doszło do ataku nuklearnego. Podczas gdy gasną światła cywilizacji, mężczyzna zastanawia się, czy jego żona Nadia i ich dwie córki wciąż żyją. Jon żałuje też, że zignorował ostatnią wiadomość od Nadii. Oprócz Jona w hotelu znajduje się dwudziestu ocalałych. Z dala od najbliższego miasta walczą o przetrwanie. Pewnego dnia w zbiorniku na wodę pitną znajdują ciało dziewczynki. Oczywiste jest, że została zamordowana. Ktoś z mieszkańców hotelu jest zabójcą. Jon zaczyna popadać w paranoję. Na własną rękę stara się prowadzić dochodzenie, aby odnaleźć mordercę.
Seria dziwnych samobójstw, tajemnicze zaginięcia i nadprzyrodzone zjawiska nie są sprzyjającymi okolicznościami. Czy powinien zaryzykować wydostanie się z hotelu?
Można tylko mieć nadzieję, że apokalipsa będzie mniej przerażająca...

2. Bursztynowa luneta - Philip Pullman 15.01.2020
Wydawnictwo: Mag

Lyra i Will muszą stawić czoła swojemu największemu wyzwaniu i narazić się na wielkie niebezpieczeństwo. Z pomocą przychodzą im starzy przyjaciele: pancerny niedźwiedź Iorek Byrnison i naukowiec dr Mary Malone. Zyskują też nowych sprzymierzeńców w postaci niezwykłych stworów obdarzonych zdolnością widzenia Pyłu, który jawi się materia tworząca wszystko, co opisano w Biblii, łącznie z samym Bogiem.
Trwa wojna w niebiosach, a jej wynik i losy całego świata spoczywają w rękach Lyry i Willa...

3. Arktyczne marzenia - Barry Lopez 15.01.2020
Wydawnictwo: Marginesy

Pierwsze polskie wydanie jednej z najważniejszych książek Barry'ego Lopeza, nagrodzonej m. in. National Book Award.
Arcydzieło literatury, niepowtarzalna i zapierająca dech w piersiach opowieść o dalekiej Północy i jej cudach – od skarłowaciałych lasów, zorzy polarnej i skutych lodem mórz, po woły piżmowe, niedźwiedzie polarne i narwale.
Lopez przybliża historię rdzennych Inuitów i – często zakończone tragicznie – wyprawy śmiałków marzących o eksploracji lodowych wybrzeży. Pochyla się również nad niespodziewanymi zmianami, jakie może wywoływać w człowieku, jego marzeniach i pragnieniach ten surowy krajobraz, jak działa na jego wyobraźnię i całkowicie wywraca sposób postrzegania świata. Z niezwykłą sprawnością rozpościera obraz krainy, gdzie wschody i zachody słońca stanowią raczej wydarzenie sezonowe, a nie codzienne zjawisko. To wszystko sprawia, że "Arktyczne marzenia" są czymś więcej, niż tylko znakomitym studium na temat biologii, antropologii i historii Arktyki, więcej niż tylko suchym, naukowym opracowaniem.
Książka nabiera jeszcze więcej wartości teraz, kiedy gwałtowne ocieplenie klimatu zagarnia rekordowe ilości lodu, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość nie tylko regionu, ale i całej planety, a dzieło Lopeza powoli zmienia się w historyczną kronikę.

4. Milczenie - Tim Lebbon 21.01.2020
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Kiedy każdy wydany odgłos może oznaczać śmierć…
Ogromny system jaskiń, odcięty od świata przez miliony lat, był siedliskiem przerażających ślepych stworzeń żyjących w absolutnej ciemności. Kiedy jaskinie zostają odkryte, bestie wydostają się na zewnątrz i błyskawicznie rozprzestrzeniają się po całej Europie, polując na wszystko, co wydaje jakiś dźwięk.
Ally straciła słuch w wypadku i dobrze wie, jak żyć w absolutnej ciszy. Teraz jest dla swojej rodziny jedyną szansą na przeżycie. Muszą opuścić dom i znaleźć odosobnione miejsce, by przeczekać katastrofę, która budzi demony również wśród ludzi…5. Ktoś musi umrzeć - Sarah A. Denzil 22.01.2020
Wydawnictwo: Filia

Dzieci potrzebują miłości.
Jeśli nie uda im się stworzyć więzi ze swoim opiekunem, nie uczą się empatii.
Tak powstaje socjopata. Leah Smith ma nową tożsamość, pracę idom.
Nowe nazwisko nie wystarcza jednak, by odciąć się od przeszłości.
Na klifie sennego miasteczka Clifton-on-Sea policja znajduje okaleczone ciało młodej kobiety. Rozpoczyna się ciąg fatalnych zdarzeń. Leah znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nadmorskie miasteczko kryje niejedną tajemnicę.
6. Ognista królowa. Królowa. Tom 2 - Emily R. King 22.01.2020
Wydawnictwo: Young

Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem.
Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów.
Razem z kapitanem Davenem musi uciekać z miasta opanowanego przez rebeliantów. Ich szansą na ratunek jest syn radży, książę Ashwin.
Najpierw jednak Kalinda musi udowodnić mu swoją wartość, stając do walki z trzema potężnymi rywalkami. Kapitan Daven zaczyna obawiać się mocy, które drzemią w dziewczynie, a książę wydaje się nimi zafascynowany. Tak jak kobietą, która nimi włada. Czy Kalinda zjednoczy imperium, nie poświęcając wszystkiego, co bliskie jej sercu?

7. Ktoś, kogo znamy - Shari Lapena 28.01.2020
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Porywający thriller, pokazujący niespodziewane konsekwencje, jakie powstają, kiedy ludzie zbyt intensywnie zaczynają się interesować sprawami swoich sąsiadów...
"Bardzo trudno jest mi napisać ten list. Mam nadzieję, że zanadto nas nie znienawidzicie... Ostatnio, kiedy nie było państwa na miejscu, mój syn włamał się do waszego domu... "
Na cichym przedmieściu pewnego miasteczka, położonego w odległości dwóch godzin jazdy od Nowego Jorku, ktoś włamuje się do domów – i przede wszystkim do komputerów ich właścicieli. Poznaje ich głęboko skrywane sekrety i prawdopodobnie część z nich wkrótce ujawni.
Mieszkańcy zaczynają się bać... Kim jest włamywacz i czego mógł się do tej pory dowiedzieć? Po dwóch anonimowych listach z przeprosinami, które otrzymały ofiary włamań, w okolicy zaczynają krążyć plotki na temat sprawcy, piętrzą się podejrzenia.
A po zamordowaniu kobiety, do której wcześniej także się włamano, napięcie sięga zenitu. Kto i dlaczego ją zabił? Kto wie o sąsiadach znacznie więcej, niż chce ujawnić? I jak daleko się posuną ci wszyscy z pozoru przemili sąsiedzi z przedmieścia, aby ochronić swoje tajemnice...


11 komentarzy:

 1. Ostatni i Arktycznie marzenia mnie najbardziej interesują. Mam już książki Pullmana, a nowe wydania są ładne.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. O, kojarzę tylko "Bursztynową lunetę" i będę ją niedługo czytać, ale w całej trylogii - tzn. mam 3 w 1 :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zacny zestaw książek. Wszystkie zapowiadają się nad wyraz ciekawie i każdą z nich bym chętnie przeczytała, acz w przypadku powieści, które są kontynuacjami innych, wpierw sięgnęłabym oczywiście po poprzednie części. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tych premierach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka z tych tytułów, również chcę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chcę bardzo przeczytać książkę Ktoś, kogo znamy.

  OdpowiedzUsuń
 7. powiem Ci że chyba wszystkie pozycje mi się podobają;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej czekam na książki "Ktoś, kogo znamy", "Ktoś musi umrzeć" oraz "Milczenie". ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również przyznam, że wszystkie bym przeczytała. A tą pierwszą to już z pewnością!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chyba poczekam na więcej recenzji tych książek, żeby się do którejś tak naprawdę przekonać. Na razie spokojnie półki zapełnione nieprzeczytane na mnie czekają. A czasu coś za mało :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widze kilka tytułów dla mnie

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger