września 04, 2018

Zimowe dzieci - Jennifer McMahon

Tytuł: Zimowe Dzieci
Autor: Jennifer McMahon
Wydawnictwo: Media Rodzina

Zimowe Dzieci zostały mi polecone na jednej z grup facebookowych. Ktoś/gdzieś jakiś czas temu napisał, że bardzo poleca, jako coś z gatunku horroru, a jednocześnie przedstawił książkę jako dzieło pełne dramatów rodzinnych, tajemnic, i trudnych dylematów.

O książce:
Zimowe Dzieci to książka której akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach. W roku 1908 ukochana córka Sarry Harrison Shea zostaje odnaleziona martwa. Kobieta przypomina sobie o liście, który zawiera dokładną instrukcję obudzenia śniących, czyli wskrzeszenia umarłych.

Druga linia czasowa to okres współczesny. Poznajemy siostry Ruthie i Fawn – siedemnasto- i sześciolatkę, które z dnia na dzień zostają postawione w trudnej sytuacji, kiedy bez żadnego ostrzeżenia znika ich matka. Wszystkie ślady prowadzą do dziennika Sary Harrison Shea, który dziewczynki odnajdują w skrytce w sypialni matki. Jak się okazuje brakuje ostatnich stron, które wydają się być kluczem w całej sytuacji. A to dopiero początek historii przepełnionej strachem, elementami paranormalnymi, w której to przeszłość miesza się z teraźniejszością...

Moje zdanie:
Jennifer McMahon stworzyła historię niebanalną, oryginalną i magiczną. Połączyła ze sobą elementy horroru i dramatu obyczajowego.
Nie dostaniemy tutaj mrożącej krew w żyłach powieści, bardziej książkę o miłości i tęsknocie po stracie bliskich, o obawach związanych z odpowiedzialnością i próbach odwiecznej walki ludzkości z nieodwracalnością śmierci. Dostaniemy także tajemniczy, zimowy, wzbudzający trwogę klimat który aż wylewa się poza kartki.

Dwa przenikające się wymiary powieści - mroczna magia i realny wachlarz silnych uczuć - sprawiają, że książka Jennifer McMahon jest tak wyjątkowa.
Ja to kupuję.

Ocena: 7/10

8 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie nie powiem. Dawno nie czytałam horroru więc ta pozycja może okazać się w moim przypadku dobrym wyborem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam, jak pisałam świetny klimat. Nie rozczarujesz się :)

   Usuń
 2. Całkiem zacnie to wygląda, pewnie przyjdzie dzień i skuszę się, bo inaczej nie byłabym sobą =)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, bardzo chętnie przeczytam! Horror to gatunek, po który sięgam głównie w twórczości Stephena Kinga, dlatego ciekawa jestem jak ta książka wypadnie na jego tle. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zupełnie inaczej :) zupełnie inny styl, i inna tematyka :) warto porównać.

   Usuń
 4. Hmm ale to jest kryminał czy horror? Jeśli kryminał, to na pewno przeczytam. Lubię oryginalne książki i magiczne klimaty więc chętnie. Jeśli horror, to postoję, bo nie bardzo je lubię.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger