sierpnia 27, 2018

Nowości wydawnicze - wrzesień 2018

~~~~~~ PREMIERY WRZEŚNIA ~~~~~~
Za kilka dni rozpoczyna się nowy miesiąc. Moim zdaniem wrzesień zapowiada się dużo ciekawiej, niż sierpień. Sami oceńcie :)
Zapraszam Was na kolejne premiery :) Mam nadzieję, że i tym razem znajdziecie coś dla siebie.

1.Runa- Buck Vera 03.09
Wydawnictwo: Initium

Paryż, rok 1884.

Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym.
Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki. Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego...

Vera Buck po mistrzowsku łączy literaturę z historią medycyny. Fascynujące tło historyczne: Paryż dziewiętnastego wieku, słynny zakład dla obłąkanych La Salpêtrière i mroczne początki psychiatrii.

~~~ Nie wiem jak Wy, ale ja to kupuję! Uwielbiam podobne klimaty :) zdecydowanie MUST HAVE we wrześniu. ~~~~

2.Przygody młodego przyrodnika - Attenborough David 04.09
Wydawnictwo: Prószyński Media

W 1954 roku młody prezenter telewizyjny David Attenborough otrzymał propozycję życia – miał podróżować po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, trudno osiągalnych zwierząt do kolekcji londyńskiego zoo oraz filmować swoje wyprawy na potrzeby nowego programu telewizji BBC pod tytułem "Zoo Quest" (Zoologiczne poszukiwania).

Oto historia tych podróży. Podczas wędrówek w poszukiwaniu gujańskich mrówkojadów, wielkich indonezyjskich "smoków z Komodo" i paragwajskich pancerników autor i pozostali członkowie zespołu musieli korzystać z gościny miejscowych plemion oraz zmagać się z drapieżnymi rybami, agresywnymi jeżozwierzami nadrzewnymi i biegłymi w sztuce ucieczek dzikimi świniami, a także ze zdradliwym terenem i nieprzewidywalną pogodą, żeby móc rejestrować piękno i biologiczną różnorodność odwiedzanych okolic.

Książka "Przygody młodego przyrodnika", napisana z właściwymi autorowi dowcipem i urokiem, to nie tylko opowieść o niezwykłej przygodzie, lecz także o człowieku, który nauczył nas kochać świat przyrody i doceniać znaczenie jego ochrony, czym zajmuje się do dziś. "Cudowna książka, nieoceniona relacja z pierwszych trzech podróży Davida Attenborough. Tym, co sprawia, że nie sposób oderwać się od tej wspaniałej książki, jest wrażenie, że czytelnik bierze udział w opisywanych przez autora wydarzeniach, stając się członkiem jego zespołu. Na kartach książki, podobnie jak na ekranie, Attenborough dzieli się z nami wiedzą o przyrodzie, ukazuje ją i objaśnia. Jego styl, rozbrajająco autoironiczny, bez reszty zniewala czytelnika." "Telegraph" "Pisarz o eleganckim, subtelnie żartobliwym stylu." "The Times" "Oto jeden z ostatnich szlachetnych brytyjskich podróżników w tropikalnym hełmie korkowym raczy nas mnóstwem cudownych, opowiadanych w pięknym stylu opowieści, osadzonych w ostatnich latach istnienia rozpadającego się Imperium Brytyjskiego. Jego pisarstwo jest równie imponujące i urocze, jak jego programy telewizyjne – trudno o większą pochwałę." "Daily Express" Sir David Attenborough jest przyrodnikiem i prezenterem telewizyjnym, którego kariera trwa już siódmą dekadę. Po studiach przyrodniczych w Cambridge i krótkim okresie pracy w wydawnictwie zatrudnił się w BBC. Od rozpoczęcia w 1954 roku słynnej serii filmów "Zoo Quest" zbadał niemal każdy aspekt życia na Ziemi i przedstawił go telewidzom. Jego najnowszy program "Planeta Ziemia II" jest cieszącą się największym powodzeniem przyrodniczą produkcją dokumentalną wszech czasów.

~~~ Myślę, że tego człowieka nie trzeba nikomu nie przedstawiać. Wychowałam się na jego filmach przyrodniczych. Nie znam nikogo z większą pasją, wiedzą i szacunkiem do otaczającego nas świata. Jego filmy są pełne spokoju, pokory, i uznania. Człowiek, który pomimo olbrzymiej sławy nie stał się "szowmanem", ale pozostał nadal tym skromnym chłopcem sprzed kilkudziesięciu lat.  ~~~~

3.Najszczęśliwsza - Max Czornyj 05.09
Wydawnictwo: Filia

Tamtego dnia być może była najszczęśliwsza w całym swoim życiu. Być może, bo nigdy się tego nie dowiedziałem. Zamiast tego stałem w lepkiej i ciepłej kałuży. Moja żona i dziecko nie żyli.

Dawid Kaster dostaje list od byłej żony. Problem w tym, że Ilona została zamordowana cztery lata temu. Mimo to charakter pisma i treść nie pozostawiają wątpliwości. To musi być ona. Krótka wiadomość przywołuje demony przeszłości. Na tym jednak nie koniec, bowiem mężczyzna wkrótce otrzymuje kolejny niespodziewany prezent.
Czy zabójca Ilony prowadzi z Dawidem sadystyczną grę? A może kobieta żyje, a cztery lata temu doszło do niewyobrażalnej pomyłki? Z każdą kolejną wskazówką Kaster jest coraz bliżej odkrycia prawdy. A ta zaprowadzi go wprost do piekła. Thriller psychologiczny autora bestsellerowego "Grzechu". Sprawdź, jak niewiele dzieli idealne życie od przerażającego kłamstwa.

~~~ Max Czornyj w ciągu kilku miesięcy podbił listy bestsellerów. Jestem ciekawa, czym tym razem nas zaskoczy :) ~~~~

4.Dziwna Pogoda - Joe Hill 05.09
Wydawnictwo: Albatros

Zbiór czterech mrożących krew w żyłach minipowieści.

Joe Hill, jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów, stawiany jest na równi z takimi pisarzami, jak Peter Straub, Neil Gaiman czy Jonathan Lethem. W „Dziwnej pogodzie”, frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria. Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech minipowieściach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach… i koszmarach.

~~~~ Dobry horror, w którym nie wszystko jest takie jakim się wydaje, to jest właśnie to, co lubię :) Jestem bardzo ciekawa tej książki ~~~~

5.Kręgi - Zbigniew Zborowski 05.09
Wydawnictwo: Znak


Mężczyźni. Nie wyglądali na potwory. Ten z prawej był niski i pulchny, o jowialnej twarzy. Środkowy był wyższy, ale znacznie starszy. Po lewej stał najmłodszy, z brzuszkiem rysującym się pod dresową bluzą.
Może nie jest tak źle? Może chcieli tylko ponapawać się trochę jej strachem? Zażartować? Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję.

W warszawskim parku zostaje znalezione ciało nastolatki. Młoda dziewczyna ma odcięte dłonie. Rusza policyjne śledztwo. W tym samym czasie wyrzucony z policji Bartosz Konecki, dorabiający jako prywatny detektyw, dostaje zlecenie: ma śledzić młodą aktorkę. Odkrywa, że dziewczyna stara się zebrać informacje na temat brutalnego morderstwa sprzed lat. Morderstwa, które do złudzenia przypomina niedawną zbrodnię na nastolatce.

Czy za zbrodniami stoi ta sama osoba? Jaki związek ze sprawą ma kobieta, którą kazano mu śledzić? Czy samotny detektyw będzie szybszy niż policja? I czy powstrzyma zło, które zatacza coraz szersze kręgi?

~~~ Liczę na dobry kryminał, w którym nie będzie "owijania w bawełnę". ~~~~

6.Życie w średniowiecznym mieście - Joseph Gies, Frances Gies 19.09
Wydawnictwo: Znak


Swobodnie poruszasz się w miejskiej dżungli? A wiesz, że istniała już średniowieczu?
Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb, a nawet zajrzysz na salę porodową.

Co ludzie robili w kościele? A co w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy? Czemu małżonkowie trzymali bieliznę pod poduszką? Frances i Joseph Gies znowu udowadniają, że średniowiecze to fascynująca epoka!

~~~~ "Życie w średniowiecznym mieście" to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii. Uwielbiam książki, z którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy ~~~~

7.Tańczące martwe dziewczynki - Graham Masterton 19.09
Wydawnictwo: Albatros


Tam, gdzie inni widzą nieszczęśliwy wypadek, ona widzi morderstwo.

W szkole tańca w centrum Cork wybucha pożar. Trzynaście utalentowanych dziewcząt ginie w płomieniach. Prowadząca śledztwo nadinspektor Katie Maguire dopatruje się w tym celowego działania i łączy pożar z innymi nawiedzającymi wcześniej miasto. Zwłaszcza z jednym, którego ofiary już nie żyły, kiedy pojawiły się pierwsze płomienie. Żeby znaleźć sprawcę, Katie musi wejść w nowy dla niej świat irlandzkiego tańca ludowego – pełen nieposkromionych ambicji i zawiści – i stawić czoło najbardziej bezwzględnemu zabójcy, z jakim miała dotąd do czynienia.

Seria z Katie Maguire to wstrząsające thrillery tylko dla czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.

~~~~ Uwielbiam tego autora, więc tą książkę obowiązkowo też muszę przeczytać. ~~~~

8. Proxima - Baxter Stephen 17.09
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


Niezwykła epopeja na temat międzygwiezdnego pionierstwa i ekspansji poza nasz system słoneczny. XXVII wiek.

Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona… Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które powstały miliardy lat temu, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Może oznaczać dla ludzkości nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują.
Ale najpierw nowy świat musi zostać skolonizowany, a brakuje chętnych, by zostać osadnikiem. Wyprawa na tę surową planetę nie zapewni splendoru ani żadnych gratyfikacji, oferuje tylko trud, samotność, pustkę…

Yuri Jones wraz z tysiącem innych przymusowych kolonistów niebawem dowie się, jak to jest żyć w nieprzyjaznym pustynnym świecie, którego połowa skrywa się w wiecznej ciemności. "Proxima" opowiada niesamowitą historię kolonizacji surowego nowego Edenu, a tajemnica, którą skrywa ten świat, na zawsze zmieni postrzeganie naszej roli we wszechświecie. 

"Monumentalna powieść". National Space Society

~~~~ Z dużą pewnością będzie to jedna z bardziej głębokich i trudniejszych książek we wrześniu. Posiada bardzo duży pozytywnych opinii. Zdecydowanie trzeba będzie ją przeczytać. ~~~~


I oczywiście przypominam o fajne promocji:

3 książki za 33 zł! Stwórz swój pakiet!
STWÓRZ SWÓJ PAKIET!
3 książki za 33 zł WYBIERAJ Z PONAD 150 TYTUŁÓW
1. Promocja jest aktywna do 31 sierpnia 2018, do godz. 23:59 
2. Jedna osoba może wykorzystać tylko jeden kod rabatowy 3. Kody rabatowe nie sumują się 
4. W promocji można zamówić tylko jeden egzemplarz tego samego tytułu.

14 komentarzy:

 1. Oh very interesting darling
  Great post
  xx

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne propozycje :) Na parę książek już narobiłaś mi smaka ;)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Runa obowiązkowa, Najszczęśliwsza - bo Czornyj na razie świetnie się przedstawia, Życie w średniowiecznym mieście - bo fascynująca tematyka... może ja jednak napiszę czego nie przeczytam? jeśli coś takiego znajdę? ;) Pozdrawiam i dziękuję za świetny wybór tytułów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie śmiało mogłabym wpisać na moją czytelniczą listę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś zaczytywałam się Mastertonem, potem mnie troszkę zmęczył, może czas wrócić? Opis brzmi naprawdę intrygująco :)
  Pozdrawiam
  KSIĘGOZBIÓR

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo fajnych pozycji, chętnie sięgnę po „Runa” ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak uda Ci się ją zdobyć, chętnie przeczytam Twoją recenzję :)

   Usuń
 7. Same ciekawe tytuły, najbardziej kusi mnie ''Runa'' i ''Martwe tańczące dziewczynki''.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Proxima" brzmi interesująco! Ostatnio lubię czasem usiąść nad sci-fi, jak nigdy :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo chciałabym ją przeczytać, ale raczej nie będzie to lektura lekka, na jeden wieczór :)

   Usuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger