sierpnia 01, 2018

Nowości wydawnicze - sierpień 2018

~~~~~~ PREMIERY SIERPNIA ~~~~~~

Dzisiaj pierwszy dzień sierpnia, a co za tym idzie, kolejne nowości wydawnicze. Przedstawię kilka pozycji, które mnie zaintrygowały. Znalazłam je na różnych bloga, i stronach wydawnictw. Mam nadzieję, że też znajdziecie coś dla siebie.

1.Czarownice z Manningtree - Beth Underdown 23.08
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Mój brat, Matthew, zabił sto sześć kobiet, pisze Alice Hopkins na kartach swego dziennika. Jest rok tysiąc sześćset czterdziesty piąty. Młoda wdowa powraca do Manningtree, niewielkiej miejscowości w hrabstwie Essex, gdzie się wychowała i gdzie wciąż mieszka jej brat. Wkrótce odkrywa, że jej dawny dom przestał być bezpiecznym miejscem. Matthew się zmienił, a po okolicy krążą dziwne plotki. Ludzie szepczą o czarach i wielkiej księdze, w której Mathew Hopkins zapisuje nazwiska czarownic.
Do czego doprowadzi jego obsesja? Jakiego wyboru dokona Alice znalazłszy się w samym sercu szatańskiego planu?

Inspirowana prawdziwą historią niesławnego Tropiciela Czarownic wstrząsająca debiutancka powieść Beth Underdown łączy fascynujący wątek historyczny z narracją, w której pobrzmiewają echa "Opowieści Podręcznej" Margaret Atwood, tworząc prawdziwie niepokojące doznanie literackie.

~~~ Dla mnie brzmi to fantastycznie. Mamy czarnownie, legendy i intrygującą opowieść. Książka zebrała wiele bardzo dobrych opinii ~~

2. Dziedzictwo Posłańca - Peter V. Brett 22.08
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam. Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców Zielonych Krain. Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, Sharum Relan. W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca. Stary przyjaciel Relana, posłaniec Ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną. Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu Briara, ponownie rusza na szlak, by odnaleźć syna starego przyjaciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce.
Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą Everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu.

Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów Cyklu Demonicznego.

~~ Cykl demoniczny - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Peter V. Brett - mistrz własnego świata, kreator wspaniałych opowieści ~~


3.Rzeźnicy i lekarze - Lindsey Fitzharris 27.08
Wydawnictwo: Znak literanova

Wizyta w szpitalu była kiedyś najprostszym sposobem, by skończyć w grobie. XIX-wieczni chirurdzy, często niewykształceni, nawet niepiśmienni, kroili swoich pacjentów, nie myśląc o odkażaniu narzędzi. Amputacja była ich ulubioną metodą kuracji, a gangrena nie była niczym niepokojącym. Pacjentów często trzeba było gonić po sali i wiązać, by poddali się „leczeniu”. Chirurg James Y. Simpson jeszcze w 1869 roku uważał, że „żołnierz na polu bitwy pod Waterloo ma większe szanse na przeżycie niż człowiek, który idzie do szpitala”.
Dopiero Joseph Lister odkrył, że infekcje powodują zarazki, które można pokonać środkami antyseptycznymi. Był za swoje teorie wyśmiewany, ale ostatecznie to jemu nauka przyznała rację.

Poznajcie niewiarygodne realia, w jakich leczeni byli pacjenci, i dramatyczną walkę Listera o to, by zmienić rzeźników w lekarzy.

~~ Uwielbiam takie tematy. Myślę, że zdecydowanie jest to literatura dla miłośników między innymi, ostatnio bardzo głośnej Trupiej Farmy. Ja takim miłośnikiem jestem, dlatego tą książkę też muszę mieć!~~

4. Wielki Ogranicz Życia we dwoje - czyli jak być razem i się nie pozabijać - Pani Bukowa, Pan Buk 27.08
Wydawnictwo: Znak literamova

Nowe przygody bohaterów Wielkiego Ogarniacza Życia, bestselerowego poradnika o tym, jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego.

Jej życie to nieustanna walka między spaniem a internetem. Chciałaby tracić kilogramy tak szybko jak pieniądze i cierpliwość. Co wieczór postanawia, że od jutra zmieni się na lepsze, ale kiedy wstaje rano, przypomina sobie, że przecież jest idealna. I wtedy poznaje TEGO JEDYNEGO.

Pan Buk woli dobrze zjeść, niż podobać się byle komu. Gdyby nie związek z Panią Bukową, mógłby przeżyć całe życie w przekonaniu, że nie ma wad.
Ale ONA wie też, że czase
m jedyne wyjście to wyjście na piwo, a ON – że jeśli kobieta warczy i nie daje się przytulić, to trzeba odejść na bezpieczną odległość i rzucać w nią czekoladą. I to jest cenna wiedza. Ta książka pokaże wam, jak być razem i się nie pozabijać.

~~~ Myśle, że ani Pani Bukowej, ani Pana Buka nie trzeba przedstawiać. Uwielbiam ich, i ich poczucie humoru. Tak bardzo realne :) Polecam wszystkich znaleźć ich na "fejsie" i śledzić ich codzienne rozmowy. ~~

5. Immersja - Erick Pol 1.08
Wydawnictwo: Uroboros

Niedaleka przyszłość, czas sztucznych inteligencji. Ben, pracownik instytutu badawczego, bierze udział w eksperymencie naukowym, dzięki któremu jego umysł wkroczy w świat Fajstos, 1627 lat p.n.e. System AIAM, do którego zostały wprowadzone dane archeologiczne, tworzy świat, jaki istniał wiele lat temu na Krecie. Dla Bena ma to być niczym udział w doskonałej grze komputerowej, w której będzie mógł badać przeszłość wszystkimi zmysłami, a zdarzenia będą się toczyć w interakcji wirtualnego świata z nim jako uczestnikiem gry.
Tymczasem do gry wkraczają kolejni uczestnicy: wybitna sportsmenka Arnike, zaproszona przez instytut, wysłannik wojska John, agentka Kiri Nakai oraz wirtualni turyści, wśród których jest Luigi Badson, jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, wcześniej hierarcha, później likwidator majątku kościelnego.
Idylliczny, wydawałoby się, świat rozsypuje się jak domek z kart, gdy wybucha wulkan na wyspie Thera (obecnie Santoryn).
Dotychczasowe zasady, którymi kierowała się społeczność, zaczynają tracić swą moc, a do głosu dochodzą przemoc oraz strach…

~~~ Zaciekawił mnie opis. Dla mnie brzmi trochę jak Igrzyska Śmierci, także ja to kupuję. Przeczytałam fragment, i powiem szczerze, poczułam się zawiedziona że nie mogę skończyć tej historii. ~~22 komentarze:

 1. "Rzeźnicy i lekarze" - biorę w ciemno! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesuje mnie "Immersja" i "Czarownice z Manningtree"-zapowiadają się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak uważam. Wybijają sie gdzieś w tłumie setek romansów pisanych na to samo "kopyto", które pojawią się co miesiąc :)

   Usuń
 3. Rzeźnik i lekarz to będzie ambitne

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł: Rzeźnicy i lekarze wymiata! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeźnicy i lekarze to jest pozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czarownice z Manningtree i Rzeźnicy i lekarze, to moi absolutni faworyci w sierpniu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawili mnie "Rzeźnicy i lekarze". A co do Ogarniacza, muszę w końcu przeczytać część pierwszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyznam się szczerze, ja też. Ale na fejsie cały czas śledzę :)

   Usuń
 8. Peter W Brett... mój idol, nie mogę się doczekać :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. "Czarownice ..." mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielki ogarniacz życia na pewno znajdzie się na mojej polce, bo pierwsza cześć uwielbiam ❤️ Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. wow! Jakie tytuły!!
  Wszystkie mnie zaintrygowały!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie pozycje są bardzo interesujące, ale na topie mojej listy wpisuję "Rzeźnicy i lekarze" oraz "Immersję". Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Rzeźnicy i lekarze" pewnie mocno by mnie przestraszyła, ale "Czarownice" to coś dla mnie :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger