czerwca 09, 2014

Gra Endera - Orson Scott Card

Witajcie Moi Drodzy!


Tytuł: Gra o Tron
Autor: Orson Scott Card
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Chciałabym przybliżyć Wam jedną z ostatnio przeczytanych, albo jak wolicie - pochłoniętych przeze mnie książek. Mowa oczywiście o pierwszym tomie kultowej serii Carda - Grze Endera.
Nie ukrywam że początkowo podchodziłam do niej bardzo sceptycznie. Połączenie dzieci i wojny jakoś do mnie nie przemawiało. A no i język... bałam się że będzie o dzieciach i dla dzieci.

Kilka słów o tematyce:
Wyobraźcie sobie zjednoczony świat, który przygotowuje się do ochrony przed Trzecią Inwazją Obcych tzw Robali. Międzynarodowa Flota szuka wśród dzieci przyszłego dowódcy, który swoją inteligencją, sprytem, mądrością stanie na czele armii i powstrzyma złe kreatury.
I tutaj pojawia się Ender - "Trzeci". Dziecko wyjątkowe.
Wraz z upływem stron, śledzimy rozwój głównego bohatera, jego przygody i dorastanie w wojskowej szkole dla dzieci. Ender uczy się że w świecie wojny nie ma przyjaciół.


Moja Opinia:
Dla mnie jest to olbrzymie "zaskoczenie" roku. Książka ta bawi i wzrusza, wciąga i poucza, a jednocześnie zmusza do refleksji. Ciężki temat, a jednak napisany lekko i przyjemnie.
Polecam bardzo serdecznie fanom powieści SCi-Fi jak i powieści psychologicznych.

Ocena: 10/10

Po ukończeniu zaraz zabrałam się za kolejną książkę cyklu "Mówca Umarłych". Jak tylko przeczytam, napisze krótką opinię :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger