czerwca 13, 2014

Dolina Umarłych - Tess Gerritsen

Kilka słów o książce:

Tytuł: Dolina Umarłych
Autor: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Albatros

Dolina Umarłych jest to ósmy tom z serii Rizzoli/Isles. W tej części jednak autorka skupia się głównie na postaci doktor Maury Isles, i właśnie jej dotyczą główne wydarzenia. 

Doktor Maura Isles udaje się na konferencję lekarzy patologów, do pokrytego śniegiem Wyoming. Tam spotyka swojego dawnego znajomego z czasów studiów.  Doug zaprasza ją, by z nim i kilkoma przyjaciółmi wybrała się na wycieczkę w góry. Podczas wycieczki, na totalnym "odludziu", psuję się samochód... Zbieg okoliczności? Czy może ktoś zrobił do specjalnie?
Pojawiają się pierwsze pytania... 
Doktor Isles wraz ze znajomymi jest zmuszona szukać pomocy na piechotę. Czyżby ktoś ich śledził? A może to tylko śnieg? Zmarznięci bohaterowie trafiają do tajemniczej wioski ukrytej wśród lasów. 
Królestwo Boże pomimo swojej pięknej nazwy nie okaże się dla Doktor Maury bezpiecznych schronieniem. Coś przerażającego wydarzyło się w tej wiosce. Jej mieszkańcy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu, porzucając otwarte domy, samochody i nietknięte posiłki. Komuś bardzo zależy by prawda o tej tragedii nie wyszła na jaw. A niechciani goście nigdy nie opuścili tej wioski.

Moja opinia:
Dla mnie jest to kolejny, rewelacyjnie napisany thiller T. Gerritsen. Jak w każdej swojej książce, autorka porusza w nim ważne a jednak kontrowersyjne temat świata codziennego. W Dolinie Umarłych opisuje sektę i niebezpieczeństwa z nią związane.
Książka ma swoje niesamowite tempo, od którego nie można się oderwać. Potwierdza to fakt że książkę przeczytałam w jeden wieczór!
Genialne opisy, wspaniały klimat, często wywoływał na mojej skórze gęsią skórkę. 
Bardzo gorąco polecam!

Ocena: 10/10

p.s Podobała Ci się ta opinia? Polub Nas na facebooku Bez Komputera, a pierwszy będziesz dowiadywał się o nowościach i konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 RECENZOWNIA KSIĄŻKOWA , Blogger